Dávno dospělý introvert, perfekcionista a pragmatik na zabití, žijící na západě Čech (skoroplzeňák). Zaměstnanec, ičař (teď už vlastně jen ajťák) a absolvent České zemědělské univerzity v Praze. Trochu divný asociál, jak jinak. Podle MBTI jsem něco mezi INFJ (umělec) a INTJ (analytik). V některých věcech dávám přednost feelingu před daty a čísly, jindy naopak, záleží na situaci. Mou oblíbenou činností je hraní textových RPG her. Svoje bezcílné toulání světem internetu se čas od času snažím omezit a věnovat se něčemu konstruktivnějšímu, jako je focení, psaní, čtení (drsná realita, Stephen King, Jeffrey Deaver, fantasy) nebo něco jiného. Někdy se místo nekonstruktivního toulání po internetu věnuji neméně konstruktivnímu sledování filmů a seriálů (Yellowstone, TBBT, Blacklist, Doctor Who, CSI a další). Mám taky rád muziku (rock a metal především) a věnuji se věcem, co mě zajímají (psi, počítače, Amerika, esoterika, symboly…).

Vlastním Bernského salašníka Benjiho, Německého ovčáka Regise a taky dvě obyčejné černé kočky, přesněji řečeno kocoura Hurvínka a kočku Marušku. Miluju svá zvířata, svou rodinu a přátele, New York, čokoládu, stříbro, košile, polštářky, velké psy, pohledy, cesty po USA,  americkou kuchyni a borůvky. Nesnáším blbý a arogantní lidi, komunisty (komunismus není jiný politický názor, je to podpora vrahů a zlodějů), psí množky a jejich podporovatele (včetně těch „s dobrými úmysly“), pavouky a psí imitace (krysaříci, čivavy… zkrátka plemena, co váží míň než moje kočky).

O umění se snažím ve dvou rovinách – fotím a píšu povídky. Fotit jsem začal brzy a nejsem schopný to pořádně datovat, holt rodinný fotografický klan – jsem už třetí generace. Povídky píšu zhruba od roku 2005. Na to, jak je píšu dlouho, jich mám dost málo. Ne proto, že bych neměl nápady, ale jsem líný psát. Psaní povídek bývalo mým nejlepším únikem z reality, proto je někdy moje historická tvorba tak ponurá a se špatným koncem.

V posledních letech se věci změnily. Především moje potřeba unikat z reality téměř vymizela, když jsem si v roce 2018 dal do pořádku svůj život. Mohlo by se to zdát, ale rozhodně to nebylo „blik a hotovo“. Šlo o dvouletý proces, který se začal psát v srpnu 2016 a pokračoval v určitém smyslu, i když ne tolik významně, ještě několik let poté. Rok 2018 vnímám ve svém životě jako důležitý zlom, který všechno nasadil na správné koleje a příliš nepřeháním, když ho označím jako svoje znovuzrození. Přestal jsem mít potřebu psát temný povídky, protože mnoho mojí vnitřní temnoty odvanulo v nenávratnu (nebo se přetransformovalo?). Zároveň je taky třeba říct, že mým nejlepším únikem z reality se staly RPG postavy a jejich světy, za což rozhodně vděčím své spřízněné duši.

 

Pakliže jsem Tě neodolatelně zaujal, můžeš mi zkusit kontaktovat přes e-mail, nebo discord. Stačí si vybrat příslušnou ikonku dole v liště. Po kliknutí by se samo mělo objevit okno pro psaní zprávy, pokud je v Tvém zařízení nainstalovaný správný software.