Commissions

Nabízím své služby v rovině fotografické, psacíwebtvořící (záměrně nepíšu programovací). Pakliže byste měli zájem o mé služby, neváhejte mě kontaktovat přes e-mail, telegram, skype nebo facebook. Odkazy s kontakty najdete o kousek níže.


Tvůrčí psaní:

Jsem schopen na zakázku psát povídky, odborné články, krátké texty různého charakteru, teoreticky i básničky. Vlastně jakékoliv texty, vyjma vysokoškolských závěrečných prací. Píšu pouze v českém jazyce.

Převážnou část mé povídkové tvorby naleznete zde. S valnou většinou témat nemám žádný problém, ale výjimky se přece jen najdou. Co se týče sepisování odbornějších článků, můžeme se domluvit v případě, že mi zajistíte dostatečné podklady a dané téma pro mě bude zajímavé. Ukázku nepovídkových textů můžete nalézt na stránkách psí chovatelské stanice od Bavorské cesty. Jiné textové práce jsou otázkou dohody, tématu, mého momentálního rozpoložení… prostě zkuste napsat a uvidíte. V sexuálně explicitních scénách nepopisuji detaily. NSFW témata jako taková nejsou problém.

 

Seznam vyloučených témat:

 • Extrémní sexuální úchylky,
 • týrání zvířat a dětí (pokud to není samoúčelné, tak náznak v textu není problém),
 • využití (skutečných) veřejně známých osobností v ději,
 • hoaxy (= tvorba poplašných sdělení, která se nezakládají na pravdě),
 • texty, které svým charakterem porušují zákony České republiky (např. navádění k trestné činnosti),
 • zjevný i skrytý aktivismus na jakékoli téma (čímž neříkám, že jsou tabu nějaká skrytá poselství).

Fotografování:

Fotím digitální zrcadlovkou Nikon D7000. V oblasti zakázek je mé hlavní zaměření na reportážní fotografii (svatby nebo jiné akce), té se věnuji pod hlavičkou rodinné firmy. Osobně se nevyhýbám ani různým „soukromým“ photo shootům, nafotím lidi, zvířata i prostory, je mi to jedno. Sexuální motivy jsem ochoten fotit jen za předpokladu, že nejde o laciné porno. Na tématu se můžeme domluvit, ale focení beru pouze na Plzeňsku nebo v Praze.

Moje postprodukce fotek je VŽDY decentní. Zásadně dávám přednost reálným barvám a obrysům, tudíž „umělecké filtry“ používám výjimečně, zlehka a často jen v situaci, kdy fotografie není barevně v pořádku. Jsem reportážní fotograf, podstatné je pro mě zachytit moment a emoci. Vyumělkované fotky, které na sobě mají 50 různých filtrů, nejsou můj styl a obvykle se mi ani nelíbí u jiných fotografů. Odmítám tvořit něco, co se mi nelíbí.

Malou část mých fotek najdete tady.

 


Tvorba webu:

Tato činnost je otázkou konkrétní domluvy. Netvořím rozsáhlejší projekty, které vyžadují velkou dynamiku. Moji nabídku tedy využijí především ti, kteří hledají stavbu statických a spíše jednodušších stránek, co se týče obsahu. Stavím přes redakční systém WordPress.


Pravidla zakázek:

 1. Vyhrazuji si právo odmítnout zakázku bez udání důvodu.
 2. Pokud není dohodnuto jinak, výsledné dílo bude zveřejněno zde, nebo v mé fotogalerii na webu Zonerama.
 3. Časový horizont zpracování je otázkou individuální domluvy a potřeb. Nejzazším termínem je 6 měsíců ode dne připsání peněz na účet. Nejčastěji je zakázka zpracována do 14 dní, alespoň v případě povídek a postprodukce fotografií.
 4. Daňový doklad je vystaven ve chvíli, kdy se rozhodnu zakázku přijmout. Vyžaduji platbu předem, tzn. dokud nemám peníze, práci nezahájím.
 5. Zaplacená objednávka je závaznou. Nezaplacenou zakázku lze stornovat.
 6. Předáním výsledného díla se nezříkám svých autorských práv. Ponechávám si všechna práva na dílo.
 7. Zákazník má právo s dílem nakládat podle licence CC-BY-NC-ND.
    1. Zákazník má právo dílo distribuovat prostřednictvím jakéhokoli média v jakémkoli formátu.
    2. Zákazník je při zveřejnění díla povinen uvést jméno autora a odkaz na webové stránky.
    3. Zákazník nemá právo užívat dílo komerčně (= nesmí se přímo na něm obohacovat).
    4. Zákazník nemá právo dílo jakkoliv modifikovat a šířit ve změněné podobě.

Ceník:

 • Cena služeb je zatím otázkou individuální dohody.
 • Platbu přijímám klasickým bankovním převodem (na účet MONETA Money Bank), nebo prostřednictvím PayPal.

V případě jakýchkoliv dotazů mě neváhejte kontaktovat!