Charakterník (z DrD)

Stáhl jsem si charakterník z Dračího doupěte a povedlo se mi ho s mírnými obtížemi vyplnit i na moji Ginny, možná trochu poupravený, většina otázek je ale totožná s originálem.

Postava a její historie
Jméno a příjmení tvé postavy:
– Ginny Kirsti Saarinen

Jaké je rasy?:
– Vlkodlak, čistokrevný kouzelnický původ

Jak je stará, kdy a kde se narodila?
– 23. dubna 1988, Finsko (Salla)

Rodina a její původ:
Christopher Sakari Saarinenotec, právník, 08. 02. 67
Tracy Katja Saarinenmatka, úřednice na MK, 02. 11. 67
Theodor Niko Saarinen bratr, obchodník, 20. 02. 86
Ashleen Raili Saarinensestra, studentka, 02. 05. 92
Timothy Marko Saarinenbratr, 14. 07. 02
Teemu Jyrki Haapasalokmotr, podnikatel, 16. 04. 72

Prostředí, v němž vyrůstala:
– V polokouzelnické vesnici ve Finsku – Železná Dolina, následně v rodinném sídle v Bruree, v Irsku

– Obyčejně na volné noze, pracuje však pro Night Stalker, ke kterému se dostala poté, co se v boji přidala na stranu jedné ze členek řádu.

Kde se tvá postava naučila jednotlivé dovednosti?
– Do svých jedenácti let se učila doma základním věcem, jako je čtení, psaní a počítání. V pěti letech se díky stěhování musela začít učit anglicky a dnes se anglicky domluví pomalu líp, než finsky. Na svoji rodnou finštinu však nezanevřela, když může, použije ji. V jedenácti letech nastoupila do Clowardu ve východním Irsku, což je kouzelnická akademie prvního stupně. Úspěšně absolvovala zkoušky NKÚ i OVCE. Po ukončení studia se začala věnovat samostudiu a rozšíření znalostí v oblasti bojové až černé magie, rovněž také v lektvarech a transfigurační magii. Svoje znalosti vyšvihla na vysokou úroveň, některá kouzla zvládá používat neverbálně. Několik frází zvládá i v ruštině.

Jak vypadá, jaké oblečení nosí?
výška + váha: 180 cm, 58 kg
postava: hubená
vlasy: dlouhé, rovné, černé
oči: jasně modré
tetování: na zádech a na pravém rameni
piercing: časem pravé obočí plus ret

obvyklé oblečení
V zimě: těžký dlouhý kabát, vyšší kožené černé gladiátorky, mikiny, kalhoty…
V létě: trička, černobílé kotníkové tenisky, sepraná jeansová bunda, plátěné kalhoty…
Celoročně: šátky, dlouhé rukávy, černý plášť s rodinným erbem, tmavá až černá barva oblečení…
Cetky: stříbrný řetízek s přívěškem pentagramu, stříbrný náramek a šest prstýnků – na každé ruce tři
zvláštnosti: hluboká jizva na krku, šrámy na rukou i po těle, páska přes levé oko – částečná slepota

Touhy:
– Změnit minulost, případně nalezení léku na lykantropii

Sny:
– Znovu vidět na svoje levé oko, plus třeba později dostudovat v Rumunsku ve škole lovců

Psychické vlastnosti postavy
Charakterové vlastnosti:
– Opatrnost, hrdost, neústupnost, tvrdohlavost, nerozhodnost, ješitnost a vnímavost

Záliby:
­- Cestování, černá magie, japonská bojová umění, hra na kytaru, lov

Nelibosti:
– Pavouci, brouci a podobná havěť

Obavy, strachy:
– Dav a přelidněných míst, to, že někoho z blízkých napadne ve své vlčí podobě

Vystupování:
– Drží se trochu stranou od společnosti, své emoce nedává žádným způsobem najevo svému okolí, přesto pokud někdo chce slyšet její názor, vyjádří se. Role bezcitné mrchy jí přílišně nevadí, o svoji oblíbenost mezi lidmi se nestará. Neumí vystupovat diplomaticky a přátelsky zrovna také ne. Nepůsobí na svoje okolí jako zrovna důvěryhodná osoba.

Zvyky a návyky:
– Ráda zajde po večerech na sklenku irské Whiskey, často nezůstane u jedné, přesto pije obvykle s rozumem. Má ráda svůj kabát, tudíž vypadá značně otřepaně, rozhodně tedy nepůsobí jako osoba vytříbeného stylu a chování, přesto ale zase nemluví jako dlaždič.

Náboženská orientace:
– Zapřisáhlý ateista

Řídí se rozumem nebo citem?
– Řídí se především citem. Umí být velice impulsivní v určitých situacích, zvlášť ve vlčí podobě nebo ve dnech, které se blíží k proměnám. Svoje rozhodnutí obvykle rozumem neřídí, jedná tak, jak to v dané situaci cítí jako správné. Kdyby se jím řídila, mnohdy by neudělala to, co skutečně udělala.

Jaké má sebevědomí?
– Má svoji hrdost a působí sebevědomě. Nepotřebuje si ale nic dokazovat. Je ráda svým vlastním pánem.

Jak dává najevo své city?
– Nedává, skrývá je v sobě, a tudíž se pro své okolí může jevit jako bezcitná, chladná a tvrdá. Vnitřně je však poměrně citlivá a vnímavá k maličkostem. Nevyjadřuje slovně přílišně citů ani ke svým přátelům, přestože umí dokázat dotyčné osobě, co pro ni znamená.

Postava a okolí
Jak se tvá postava chová mezi ostatními?
– Většinou se společnosti vyhýbá a chová se samotářsky, oceňuje ale společnost svých nejbližších přátel. Není jí zrovna dvakrát příjemné, když je pozornost ostatních upřena k ní.

Jaké má postavení mezi ostatními?
– Autoritu uznává, pokud opravdu vyplývá z charakteru, nikoliv z postavení, které dotyčná osoba zaujímá. Potom se totiž podřizuje dotyčné osobě jen velice špatně, spíše vůbec. Je nerozhodná a nepříliš vůdčím typem, dokáže si však vybojovat respekt a autoritu mezi ostatními.

Jaký vztah má k opačnému pohlaví?
– Přes veškerou svoji minulost, až moc dobrý. Svoji první lásku si prožila s Jamesem, který ale byl jen krátkým románkem. Prošla si několika vztahy a mnoha románky s nedlouhým trváním. Po svém vážném zranění ale nikoho nastálo nechce a odmítá víc, než jednu noc. Opravdu je lehčí typ holky.

Jaký má tvá postava názor na ostatní…
– Cizinci ji nevadí, dokud ona nevadí jim a nehodlají ji to nějak ukázat. Mudlové jsou pro ni něco podřadnějšího, přesto je k nim spíše odměřenější, než aby se chovala vyloženě nepřátelsky a agresivně. Raději se jim zkrátka vyhne, dokud oni budou žít ve svém světě bez povšimnutí světa kouzelníků, ona bude zaujímat stejný postoj.

Proč se postava přidala k družince?
– K Night Stalker se přidala díky Nataše s vidinou nějakého zisku a přivýdělku do prázdné kapsy. Povaha a co pro NS dělá, se jí nijak nepříčí, a tudíž jednoduše nemá nějaké vyloženě výčitky svědomí, ty ji dávno opustili. Později zamířila k vlkodlačí skupině pod vedením charismatického Artaxe, v jeho smečce nalezla vyrovnání a jakýsi klid, který ji dlouhou dobu chyběl.

Myslí spíše na sebe nebo na ostatní?
– V NS upřednostňuje hlavně svoje zájmy, jde si za výdělkem, ne však přes riziko zranění, či dokonce zabití některého ze svých parťáků. Do akcí chodí hlavně s lidmi, které dokáže nazvat i jakýmisi přáteli, proto by byla ochotná se za ně obětovat i za cenu ztráty vlastního života, což už několikrát dokázala. Ve své vlčí podstatě dokáže snadno s lidmi manipulovat, ovšem obvykle nemá takovou potřebu. Pokud ale ano, většinou toho využije ve prospěch dotyčné osoby, než ve vlastní. Ve vlkodlačí smečce naopak má hlavně kolektivní cítění a drží s družinou za jeden provaz.

Jaký je její vztah k penězům?
– Díky faktu, že dlouho žila na pokraji bídy, je k penězům poněkud opatrnější, nemá potřebu je rozhazovat za nesmysly. Část svého výdělku v NS poskytuje svým rodičům, většinu druhé části ukládá na bankovní účet v Gringottově bance. Jen nepatrnou část si ponechává na svoje běžné i méně běžné výdaje. Přestože pro ni peníze znamenají hodně, nikdy by nešlo o důvod ke zradě přítele či skupiny.

Pije tvá postava?
– Nejraději pije Whisky a často se neudrží jen na jedné skleničce. Nepohrdne však ani vínem, pivem nebo něčím tvrdším. Vydrží pít docela dlouho, aniž by to na ni zanechalo následky. Pokud už zanechá, projevuje se to většinou dobrou náladou a upovídaností, což se ale stává málokdy, že by se opila. Následky jsou většinou pouze v podobě kocoviny, kdy kňučí klidně celý den, než se to nějakým způsobem srovná.

Postava a konflikty kolem ní
Je konfliktní či bezkonfliktní typ?
– Něco mezi, přesto víc přikloněná ke konfliktnějšímu typu. Sobě vlastní chybu dokáže přiznat, navenek jen velmi zřídka, záleží ale také na dané situaci. Pokud jde o něco vážnějšího, dokáže uznat, že šlápla vedle. Při lepší náladě dokáže vrčet na téměř kohokoliv, než se to opět srovná. Jindy ale dokáže být naprosto laxní téměř k čemukoliv, dokud to nepřekročí pomyslnou hranici, po které začíná projevovat svoje konfliktní chování. Neumí odpustit křivdy a má potřebu se za ně mstít velice nevybíravým způsobem.

Jak se chová ke svým soupeřům,…
– Svým soupeřům i nepřátelům dává jasně najevo své postavení vůči nim, je odměřená a chladná, rozhodně to není typ, který by nějakým způsobem podlézal a chtěl se každému zavděčit. Dokáže být koneckonců velice sebevědomá. Pokud to jde, tak si svých nepřátel nevšímá, alespoň dokud si oni nezačnou všímat ji, to potom umí být i zákeřná a agresivní. Vůči některým dokáže cítit i pohrdání, záleží to na tom, čím se jí dotyčná osoba tolik znelíbila.

Jak se staví k boji?
– Neutíká před ním, naopak se postaví čelem a bojuje, dokud dotyčnou osobu neporazí či nezabije. V případě, že by někdo vážně útočil na někoho, ke komu má blízko, bez váhání by dokázala zabíjet, ať už by šlo o kohokoliv. Velice špatně se potom krotí. Chrání i takové, kteří byli bezdůvodně napadeni někým silnějším, pak však nezabíjí, jen trestá ubohost dotyčného. Ani při zranění by z boje nikdy neutekla, brala by to jako osobní selhání, to by se spíš nechala zabít, než aby začala zbaběle utíkat a nechat tak případně napospas své přátele či smečku. Bude tedy bojovat, dokud to bude jen trochu možné.

Jak se staví k zabíjení?
– Jestliže se dostane do souboje, svého protivníka se vždy snaží porazit, nikoliv zabít. Jestliže ale jinak nemůže, nedělá ji problém zabít dotyčnou osobu, bez jakýchkoliv výčitek. Ostatně, už zabíjela a to naprosto chladnokrevně, bez pozdějších výčitek svědomí. Pohled na mrtvolu se ji nedotýká, není to pro ni stresující zážitek, jestliže osobu za jejího života neznala dostatečně, aby k ní měla nějaký vztah. Ze msty by nejspíše dokázala zabít nepochybně znovu, jestliže by křivda byla dostatečně velká. Rozhodně by nezabíjela za nějakou maličkost.

Za jakých okolností by byla ochotna porušit nějaký obecný úzus?
– Obvykle se nedrží nastavených pravidel společnosti. Je schopná podrazit takřka kohokoliv, jestliže z toho bude mít vlastní prospěch, přesto nerada ubližuje svým blízkým. Po napadení vlkodlakem si neudržela zrovna nejvíce morálních hodnot. Pokud je však příčetná, neublížila by nikdy dítěti.

Napsat komentář

twelve + 17 =