Sebastian Rickworth

Celé jméno: Sebastian Rickworth
Přezdívky: Sebi
Player: Fori
Portrayed by: neznámý
Datum narození: podle papíru 2. května 1989 (býk), skutečné datum není známé
Místo narození: podle papíru Londýn
Bydliště: pronajatá garsonka v městském obvodu Bexley, Londýn
Sexuální orientace: zřejmě bisexuál
Zájmy: kreslení, násilí (vypadá to blbě, ale je to tak)
Studium: nezmapováno
Zaměstnání: osobní asistent a uklízečka Bretta Eskina

Povaha: Je to ukázkový psychopat. Postrádá jakoukoliv morálku a svědomí, není schopen se vciťovat do jiných lidí. Chybí mu lítost i zodpovědnost za spáchaná zvěrstva. Citově zcela prázdný, nedokáže nikoho a nic milovat, ale ani nenávidět – emoce prožívá jen povrchně, prakticky vůbec. Je impulzivní, spontánní a zbrklý. Dřív jedná, než myslí, absolutně nedomýšlí důsledky. Autority nebere, naopak na snahu dominovat reaguje podrážděně a agresivně. Bretta nicméně přijal a uznává jeho autoritu. Ne z povinnosti a strachu ze smrti, ale protože mu Brett poskytuje zábavu. Nekouše do ruky, která „ho krmí“. Je bystrý a vychytralý, vůbec není hloupý. Dokáže se sám učit věcem, které mu přijdou v jeho koníčku potřebné, typicky chemie, biologie, anatomie apod, ale zároveň mu chybí vytrvalost. Nedokáže se něčemu dlouhodobě věnovat, takže co se není schopen naučit „hned“ nebo „opakovanými pokusy“, to dál nezkoumá. Je to pomstychtivý manipulátor. Umí vyvolat v druhých lidech pocity viny, přestože sám ničeho takového není schopen. Nemá žádnou sebereflexi, pokud se mu něco nezdaří, viní z toho jiné lidi nebo systém. Na neúspěch reaguje prudce a agresivně. Výčet jeho psychických poruch je docela dlouhý, ale nejvýrazněji v seznamu ční útočný sadismus a afektivní manická porucha osobnosti.
Hlavní rysy: psychopat v pravém slova smyslu
Fobie: nemůžou být, není schopen hlubšího vnímání emocí, tedy ani strachu
Slabosti: zbrklý, impulzivní

Výška: 173 cm
Postava: hubená
Vlasy: hnědočerné, ostříhané na ježka
Oči: tmavě hnědé oči
Zvláštní znaky: v levém uchu náušnice, silně zjizvené levé rameno (rovné zářezy od nože na trapézovém svalu), hluboká jizva na pravé holeni kousek nad kotníkem a vcelku nenápadná jizva přes levou dlaň

Rodiče: neznámí
Sourozenci: nejsou, nebo se o nich neví
Další rodinní příslušníci: žádní
Partner: nemá vztah
Přátelé: v uvozovkách Cal

Oblíbené pití: pivo, skotská whisky
Oblíbená barva: červená
Oblíbené věci: nože, provazy, řetězy, tužka

Závislosti: dalo by se říct, že na svých lécích (neuroleptika)

Další zajímavosti:

 • Jméno dostal po muži, který ho našel. Nejspíše „matka“ ho pohodila u kontejneru jako pomlácené šestitýdenní nemluvně. Předpokládalo se, že šlo o narkomanku. Příjmení dostal od pěstounů, kteří si ho vzali v půlroce věku. V sedmi letech byl vrácen do dětského domova jako nezvladatelný. Rozvinulo se u něj ADHD.
 • Od osmi let střídal dětské domovy po celém Londýně. Často utíkal, choval se agresivně a „bezdůvodně“ (v jeho očích měl důvod vždycky) napadal ostatní děti i vychovatelky. Bojkotoval léky, které ho měly zklidnit.
 • V patnácti letech střepem pořezal v obličeji vychovatelku a byl umístěn na psychiatrii. Tam mu byla diagnostikována afektivní manická porucha/hypomanie, po nasazení léků se zklidnil. Po stabilizaci ho přesunuli do detenčního ústavu pro dětské pacienty. Od tohoto útoku je však silně fascinován krví a smrtí.
 • V osmnácti letech byl podle zákona propuštěn na svobodu, navzdory silnému protestu ošetřujícího personálu. Už krátce po propuštění vysadil léky.
 • Sociální úřad mu zajistil bydlení v chráněné ubytovně a práci v kavárně na poloviční úvazek.
 • V září 2008 (19 let) napadl a brutálně zbil svého souseda na ubytovně. Do prosince byl umístěn na psychiatrii, soud ho poslal do běžné věznice na rok. Během listopadu 2009 dohnal psychicky labilního spoluvězně k pokusu o sebevraždu, po tomto incidentu ho opět převzala do péče psychiatrie, odkud byl propuštěn na svobodu 16. srpna 2010. Během tohoto pobytu se věnoval arteterapii a zdokonalil své kreslířské schopnosti.
 • Po propuštění vyhledal známého spoluvězně, který mu poskytl dočasný azyl a seznámil ho s Jayem Eskinem. Ten ho nakonec vzal na milost a v listopadu téhož roku ho přesunul pod správu Bretta jako jeho podržtašku, asistenta a uklízečku v jedné osobě.
 • Brett ho už od začátku jejich spolupráce trestá za všechny chyby tím, že mu tvoří zářezy do ramene. Podle druhu provinění je dělá někdy s větším odstupem od předchozího zářezu, někdy s menším, ale nikdy se nevrací. Postupuje od ruky ke krku, čímž mu odměřuje čas. Zpočátku mu vytvářel i více zářezů během jednoho dne, postupně se ale spolu naučili fungovat a dnes už jsou zářezy spíše výjimečnou situací, která vzniká spíše nedopatřením, než cíleným neuposlechnutím příkazu.
 • Díky Brettovi bere pravidelně léky, které ho dokážou utlumit. Bez léků se z něj stává naspeedovaná veverka na perníku – stává se rychlejší než jeho okolí, ať už jde o rychlost řeči, motoriku nebo reakce.
 • Během podzimu 2015 se ocitl s Brettem v Gruzii, kde měli za úkol zabít muže, který sponzoroval rozsáhlý útok na bratry. Tehdy přišel Sebi k jizvě na dlani, když si dovolil neoprávněně sáhnout na Brettovy nože a přivézt mu je s sebou. Vražda Gruzínce byla následně plně v jeho režii.
 • Začátkem května 2016 byl zatčen pro podezření z únosu dítěte. Během zadržování došlo ze strany policie k psychickému deptání, které přerostlo i mimo výslechovou místnost. Po 24 hodinách byl propuštěn pro nedostatek důkazů. V této věci byl nevinný.
 • Od ledna 2017 pracuje pro Bretta taky jako kancelářská krysa. Tím se stal už vážně děvkou pro všechno.
 • V práci uklízečky a příprav ho málokdo předčí. Během prvního roku práce u Bretta dokázal z této činnosti vytvořit umění. Místo před příjezdem šéfa vyklidí a veškeré otisky i stopy zlikviduje čisticími prostředky, pak vše pokryje igelitem, včetně stěn. Používá k tomu běžné lepidlo, které se dá sehnat v jakémkoliv hobby marketu. Když může, oběť i přivede/přivleče a spoutá tam, kde to je podle něj vhodné. Po akci mrtvolu nechá zmizet v kyselině, místo znovu kompletně vyčistí a veškerý použitý igelit zlikviduje. Při práci používá rukavice, roušky, brýle a jednorázové overaly s kapucí, které nasadí při příchodu a svléká až mimo místo činu. Oděv likviduje spolu s igelitem. Po jeho nájezdu na místě nezůstává vůbec nic – žádné otisky, žádné zdroje DNA.
 • Chemické znalosti načerpal samostudiem, praxe byla tak trochu ve stylu pokus – omyl a neobešlo se to bez nehod. Při jeho třetím experimentu mu vyletěla z ruky nádoba s kyselinou a rozbila se o podlahu. Rozstříknutá kyselina mu dopadla nad pravý kotník, rozežrala overal a poleptala kůži. Ze zranění se dostal díky Brettovi, který mu poskytl první pomoc a zavolal lékaře. Pozdější nehody se obešly bez zranění.
 • Potrpí si na provazy a řetězy, umí vázat různé druhy uzlů, což se učil sám za pochodu. Dále má určité znalosti v lidské anatomii.

Fotogalerie:

Tvář (Z důvodu nejistých autorských práv není fotografie nahrána a zobrazena přímo na této stránce.)

Poslední aktualizace proběhla 6. března 2019.

Napsat komentář

ten + 16 =