Životopis Ginn

Ginny Kirsti Saarinen se narodila do aristokratické rodiny 23. dubna 1988, v Salle. Žila v kouzelnické vesničce jménem Železná Dolina, která leží jen pár kilometrů od Sally. Její otec, Christopher pracoval na ministerstvu kouzel, jako právník. Matka Tracy zůstávala doma s ní a později s jejími sourozenci, dokud všichni nebyli dostatečně velcí, poté začala pracovat na ministerstvu na oddělení pro dohled nad kouzelnými tvory. Vyrůstala společně se svým o dva roky starším bratrem, Theodorem. Mezi ní a Theodorem v té době vzniklo velmi silné sourozenecké pouto, na kterém nic nezměnilo ani narození sestry Ashleen o čtyři roky později.

V jejích pěti letech se rodina přestěhovala na jihozápad Irska, do Bruree, kde Christopher koupil větší a rozlehlejší sídlo. Rodinný dům v Železné Dolině zůstal opuštěný, ale ve vlastnictví rodiny Saarinen. Už od dětství z ní byla samotářka a většinou se společnosti stranila, s výjimkou Theodora. Jejich vztah se změnil v roce 1997, kdy Theodor nastoupil do kouzelnické školy v Clowardu. O dva roky sama nastupuje do školy, kde opět naváže úzký vztah s Theodorem a nalézá nové přátele v podobě Francise a Alyshy. S těmi tráví většinu volného času. K učení se stavěla metodou, že se byla ochotná naučit jen to, co podle jejího názoru bude potřebovat. Není se co tedy divit, že s některých předmětů jen taktak prolezla do dalšího ročníku. Stěžejní předměty pro ni byly Přeměňování a Lektvary.

V roce 2002 se narodil i čtvrtý a poslední sourozenec, Timothy. V roce 2003 úspěšně skládá zkoušky NKÚ, její bratr skládá OVCE a do školy nastupuje i sestra Ashleen. Další školní rok nastupují do školy ale jen 2 sourozenci Saarinenovi a to Ginny (6. ročník) a Ashleen (2. ročník). Společný kontakt spolu nevyhledávají. Ginny se stává, více uzavřenější a spoustu času prosedí u rozlehlého jezera na pozemcích školy. Společnost ji tam dělají Alysha a Francis. Druhou polovinu roku se často vydává do nedalekého kouzelnického městečka, kde se v hostinci seznamuje s nerozlučnou dvojkou, Američany Axelem a Jamesem.
V dubnu 2005, těsně poté, co skončí zkoušky OVCE, Ginny utíká ze školy bez udání jakékoliv důvodu na vedení školy nebo doma. Útěk vyplouvá na povrch až po několika dnech, kdy se Francis s Alyshou rozhodnou oznámit její zmizení. Ginny se mezitím dostává až do Dánska. V červnu 2005 se její bratr Theodor žení, to se Ginny dovídá až v srpnu téhož roku.

Několik týdnů přebývá v domě ve Finsku a domů podává zprávu pomocí patrona, že je v pořádku. Hodně se věnuje praktickým, avšak složitým kouzlům, o kterých ví, že se jí budou hodit. Začátkem června se vydává na cestu, kdy se pohybuje hlavně po Evropě, bez zázemí. V tu dobu vyhledá znovu své přátele Axela a Jamese, poznává v tu dobu i Jaka. Společně podnikají další cesty po světě bez jakéhokoliv dlouhodobého zázemí. V září 2005 poznávají Christophera, který se k nim přidává.
V únoru 2006 se v jednom z hostinců v Holandsku seznamuje s Frankem a Victorií, kteří se přidávají ke skupině. Ginny s Victorií navazuje silné přátelství.
Začátkem března 2006 se ale přes všechny přátelství v tichosti vrací do Bruree, kde je svoji rodinou vřele uvítána nazpět. Mezi Ginny a Theodorem přetrvává dlouhodobě napjatá atmosféra, která vyvrcholí v ostrou hádku, mezi oběma sourozenci. Ginny upadá do deprese a vyhýbá se jakémukoliv kontaktu s Theodorem a rodiči. Theodor většinu času tráví ve svém vlastním domě, v kouzelnické části Limericku, kde žije se svojí ženou Rachel anebo v obchodě s potřebami pro Famfrpál, který si založil.

V dubnu 2006 proto opět nepozorovaně zmizí a opět se nejdříve uchyluje do domu ve Finsku, kde se však usazuje na pouhých pár dní, aby se dala psychicky do pořádku. Brzy se však opět přidá ke svým přátelům, kteří ji uvítají s otevřenou náručí. Vyhýbají se místům, kde se vyskytují lidé, nezdržují se příliš dlouho na jednom místě. Ginny se stává maximálně soběstačná a dokáže se bránit i bez pomoci kouzel. Chvíli se pohybují po Asii a na několik měsíců pobývá i v Americe.
Začátkem června 2006 začíná Christopher se svým zneužíváním a fyzickými útoky na Ginny. Ta po celou dobu o všem a před všemi mlčí, přestože je z jejích depresí a strachu patrné, že je něco špatně. Během prázdnin Frank přivádí k partě svého kmotřence Luciana, toho cestovat s nimi baví, a proto zůstává se skupinou celé prázdniny. Ginny s ním má přesto téměř nulový kontakt.
Na přelomu roku, kdy je celá skupina v Norsku se díky šťastné náhodě odhalují útoky Christophera na Ginny. Ten ihned na to opouští nedobrovolně skupinu. Ginny se díky podpoře všech vrací postupně zpět do zajetých kolejí. Přes všechno se skupina na čas vrací do Velké Británie, pak se však vydává znovu na území Ameriky v plném složení, samozřejmě bez Christophera. V dubnu 2007 se Ginny rozchází po neshodách s Jakem, přestože byl pro ni silnou oporou a začíná svůj spletitý vztah s Axelem.

Začátkem léta se ke skupině znovu přidává díky Frankovi, Lucian. Ten opět setrvává po celou dobu prázdnin. Ginny ho začíná brát v potaz a navazuje s ním přátelský vztah. Na konci prázdnin je však Lucian nucen vrátit se do školy. Skupinu s ním natrvalo opouští i Frank, který se bez vysvětlení stahuje do Jižní a Střední Evropy. Přes nevoli Ginny opouští skupinu v únoru 2008 i Victorie. V létě se ale k pomalu rozkládající výpravě znovu vrací Frank s Lucianem. Zůstávají do konce léta, poté se Lucian vrací do Bradavic, Frank se vrací zpět do Holandska.
Po vyostřené hádce s Axelem se Ginny v listopadu 2008 přemístí jen kousek od Železné Doliny, tam se střetává s vlkodlakem. I přes své zkušenosti není schopná se mu ubránit a boj s ním prohrává. Vlkodlak ji ošklivě poraní. Díky chladnému počasí vydrží přes noc a nevykrvácí. Brzy ráno ji nachází jeden z obyvatel Doliny, který ve zkrvavené osobě poznává Ginny. Zraněnou a na pokraji sil ji přenáší do nemocnice sv. Norny, kde se před 20 lety narodila. Krátce poté se v nemocnici objevuje i Axel s Jamesem, kteří se po dobu uzdravení usazují v jejím domě.

Ošetřující lékouzelník je shodou okolností její dlouholetý přítel Francis. I jeho zásluho se Ginny vyrovnává s napadením vlkodlaka i po psychické stránce. O Vánocích Axel přináší Ginny štěně Australského ovčáka, která mu následně dává jméno Franzi. Z domu ve Finsku se od ledna 2009 stává její i Axelovo neoficiální domov. James opouští dům i Finsko a dává se na sólové výpravy, zatímco Axel zůstává s Gin. Vyčítá si to, co se stalo i přes veškerou snahu Gin. Ta se začíná zase věnovat své zálibě v kreslení a výrazně se zlepšuje i v otázce kouzlení. Nic jí však nezabrání v toulkách po okolí, kdy jí společnost dělá Axel i Franzi.
10. února 2009 se ale vrací domů, zatímco Axel zůstává s Franzim ve Finsku. Nakonec je donucena prozradit, co se stalo. Rodina je touto informací šokována a její otec po dlouhém přemýšlení nakonec dům ve Finsku předá do jejího vlastnictví. Spolu s domem dostává také skřítku Laylu, aby se postarala o ní i o dům.
Přes naléhání rodičů se Ginny vrací začátkem března 2009 do Finska, už jako majitelka domu, sebou si bere i Laylu. Po celou dobu se o dům i Franziho staral Axel. Po jejím návratu se na čas usazují ve Finsku, poté se znovu vydávají na krátké výpravy do zahraničí.

Začátkem června 2009 se spojí s Jamesem a znovu začínají cestovat společně, po celou dobu s nimi je i Franzi. Přes dohady skupina zůstává v počtu, ve kterém se znovu dala dohromady až do března 2010, kdy se Axel, Ginny i Franzi odpojují opět od Jamese a vrací se do Finska. Ginny začíná bezdůvodně upadat do depresivních stavů a sežene si přes mudlovského známého pistoli. Za zády Axela se vydává na toulky za účelem najít Christophera, kterého také brzy najde. Po dlouhém přemýšlení se rozhodne dokonat svůj plán a Christophera zastřelí v jeho vlastním domě. Dům následně zapálí a ve vší tichosti se vrací zpět domů, kde se Axelovi nakonec svěřuje. Ten své překvapení neskrývá, přesto nic nevyčítá.

Během července 2010 se znovu dávají na cestování po světě, tentokrát sami. Idylka nevydrží dlouho, někdy v půlce září začnou hádky a jejich frekvence i intenzita pomalu, ale jistě narůstá až do neúnosných rozměrů, načež se kroky těchto dvou nadobro rozejdou. Ginny se toulá a v prosinci 2010 zavítá do Severní Evropy, především Norsko a Švédsko, občas překročí hranice Finska a vydá se do svého domova načerpat ztracené síly. Nový rok oslaví ve špinavé knajpě s lahví whisky.
30. ledna 2011 ve večerních hodinách se rozhodne v jednom z hostinců ve Švédsku bránit ženu, kterou kdosi napadl do zad. Takto se seznamuje s Natašou, která ji přivádí do řádu Night Stalker. Jen chvíli váhá, poté se rozhodne přidat k této skupině a trochu si tak i přivydělat na případně další kočovný život. Nakonec u řádu zůstává, poznává mnoho lidí a také Alexe, se kterým se pustí do vztahu. Část výdělku ze své práce posílá domů, část dává na účet v Gringottově bance, vzhledově se tedy příliš na ní rychlé peníze neodráží.

V dubnu 2011 potkává další osobu, tentokrát motáka Katt a kde jinde, než v hospodě, odkud ji zachrání dost svérázným způsobem z rukou opilého násilníka. Rozhodne se ji dostat do řádu jako výpomocnou sílu a zajistit jí tak o něco lepší život a hlavně mezi kouzelníky, což se ji také podaří. V sídle ji ještě jednou a krátce po aféře v tom špinavém hostinci ochraňuje před znásilněním a to přímo od člena řádu. V tu chvíli je Ginny ve vlčí podobě, tudíž nebýt Alexe a Nataši, pravděpodobně by agresor nepřežil.
10. červnu 2011 se vydává ve vlčí podobě na společnou akci proti několika kouzelníkům společně s Natašou a Johnem. Díky nepřesným informacím byla celá akce narušena a neprobíhala podle zadání. Ginny po střetu s jedním z hledaných mužů čelí silné ráně tyčí do těla, ta ji přerazí lopatku, přesto neuteče a muži se pomstí. Útok na dalšího hledaného se sice zdánlivě povede a dostane muže na zem, avšak ten využije jejího zranění, načež ji věnuje další ránu tyčí, ta je však tentokrát mířena na hlavu. Ginny upadne to těžkého bezvědomí, ze kterého se probere až o 6 dní později v nemocnici na speciálním oddělení. Ještě to ráno je znovu operována se svoji lopatkou po své proměně zpět do lidské podoby. Z nevydařené akce si Ginny odnáší přeraženou lopatku, dvě zlomená žebra, ale také nevidomost na své levé oko. Utržená rána do hlavy narušila oční nervy, dostává však naději na vrácení zraku. Tomu ale Ginny brzy přestává věřit.

Po svém alespoň částečném zotavení se znovu zapojuje do dění v řádu a pokouší se plnit svoje povinnosti vůči němu. Na handicap si navenek zvykla s černou páskou přes oko, přesto vnitřně zůstává neklidná, o to víc při proměně do své vlčí podoby. Nakonec v půlce listopadu mizí bez jediné zprávy z vily, která patří Night Stalker a vydává se do lesů na své klasické toulky.
Začátkem prosince 2011 potkává díky incidentu nedaleko jedné ze švédských vesnic vlkodlačí smečku, kterou vede dominantní a rozvážný alfa samec, Artax. Skupina čítá deset osob a dva obyčejné psy – Fenku Bílého Švýcarského ovčáka Velvet a černého Belgického ovčáka Darka. Ginny se rozhodne nakonec se smečkou, která ji velice rychle přijala, zůstat. Nalézá u nich pocit bezpečí i jistoty, hlavně však nachází to, co hledala, smíření se sebe samou.
Během svého působení zachrání od jisté smrti Natašu a Richarda, kteří se nedopatřením dostanou do teritoria vlkodlačí smečky a dva ze členů se rozhodnou útočit. Ginny jim zajistí ráno bezpečný odchod z teritoria, sama však dál zůstává se skupinou.
V polovině ledna 2012 se vrací do vily NS pevně rozhodnuta pokračovat ve své začaté práci pro organizaci. Se smečkou se rozhodne udržovat pouze občasný kontakt a to zvláště v době úplňků.

Napsat komentář

10 − 3 =